fbpx
11.8 C
Skopje

Полубратот на Филип Живојиновиќ е ѕвезда во Реал Мадрид – и неговиот татко е познат Југословенски спортист

АКТУЕЛНО

Браќата по татко на Филип Живојиновиќ, Виктор и Стефан Живојиновиќ добро им се познати на јавноста.

Меѓутоа, малкумина го познаваат и братот на Филип кој се занимава со кошарка.

Мајката на Филип Живојиновиќ, Зорица Накиќ по разводот со Боба, се омажи за кошаркарот Иво Накиќ со кого ги има децата Ива и Марио.

Филип често се дружи со братот и сестрата, но тоа не го истакнува во јавност.

Марио наскоро ќе наполни 17 години, роден е во Белград, но неколку години живее надвор од Србија каде што се занимава со кошарка.
Моментално игра за младиот тим на Реал Мадрид, а има желба да игра за вистинскиот тим на овој клуб.

За Марио велат дека е еден од најталентираните играчи на генерацијата.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -