fbpx
-4.2 C
Skopje

Апасиев и Генсекот на владата Рашковски во војна на месинџер – паднале и ниски навреди (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Професорот и член на раководството на партијата Левица Димитар Апасиев објавува дека генералниот секретар на Владата Драги Рашковски му се заканил дека ќе ги затвори образовните институции каде што тој предава.

“ГенСекот се јави… Навистина се јави

p.s. Во препискава има и закани дека ќе ги затворале таквите „селски школи“ на кој сум предавал. Срцки комуњарски! Најдовте црква за крстење.

#ТекЧеДаВамБудеЖао #НемојМенеСоЗакани #Бојкотирам

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -