fbpx
10.8 C
Skopje

Прекинато снимање: Пејачката не можеше да ги сопре солзите кога се појави ова на екранот

АКТУЕЛНО

Српската пејачка Тања Савиќ и нејзиниот сопруг Душан прославуваат 7 години брак, во кој се нашле пред многу искушенија. Тања вели дека ги учи децата да бидат добри, послушни, да не бидат агресивни и проблемите во животот да ги решаваат со разговор.

– Татко им ги учи да бидат вистински мажи. Кога ќе се вратам од пат, многу сум заморена, а мојот сопруг има осет за тоа. Некогаш ме нервира зашто премнигу работи, се грижи за децата, пере, чисти, вели пејачката која многу сака да роди ќерка.

– Од време на време сакам да родам девојче. Иако медицината е далеку отидена, сепак, не сум за дете по нарачка.
Српските медиуми пишуваат дека Душан ужива наркотици, но Тања вели дека не би му дозволила и дека го држи под контрола.

– КОга би го рпавел тоа, сигурно би му забранила, но што правел пред мене, не знам, тое е негово минато.

Српската пејачка и некогашна ѕвезда од „Ѕвездите на Гранд“, Тања Савиќ, веќе со години живее и работи во Австралија. Последните два месеци е во Србија, каде престојува поради работните обврски.

За време на гостувањето во емисијата „Гламур специјал“, Савиќ почнала неконтролирано да плаче, кога на екранот и прикажале фотографија од нејзините синови, кои со нејзиниот сопруг останаа во Австралија. Таа замолила снимањето да прекине додека не се исплаче добро.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -