fbpx
10.8 C
Skopje

Силен ветер, грмежи и дожд – на овие места беснее силно невреме низ Македонија

АКТУЕЛНО

И ова попладне како и сите други денови, веќе започна да беснее невремето низ Македонија.

Во следните неколку денови ќе можеме да уживаме во постабилна атмосфера односно времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност претежно во попладневните часови.

Само на планинските места ќе има услови за ретка појава на краткотрајна нестабилност проследена со краткотраен дожд и ретки грмежи и тоа од локален карактер.

Во петок попладне локално ќе биде нестабилно со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 28 до 36 степени.

Грмотевици и силен ветер и пороен дожд во дел од градовите.

Ова е состојбата и температурите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -