fbpx
8.8 C
Skopje

(ВИДЕО) Буквално се капи во пари: Српски армоникаш лежи, а сватовите го трупаат со бакшиш

АКТУЕЛНО

Милион или два…овој хармоникаш го доби најголемиот бакшиш во животот и воедно најголемиот бакшиш снимен некогаш на камера.

Се работи за хармоникашот Милош од Србија кој собра богатство на свадба.

Делува чуден овој начин на прослава, легнување на земја, па фрлање купишта пари. За некои ова е невкусен начин на тек на една веселба, во секој случај, едно е сигурно. Музикантите од оваа веселба си заминале со многу пари.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -