6.8 C
Skopje
Tuesday, November 28, 2023

Чудото од дете, Љуба од Пинкови ѕвездички ја запеа “Бато” со Калиопи (ВИДЕО)

Победникот на „Пинкови ѕвездички“, шестогодишниот Љуба Станковиќ го освои регионот со својот талент за музика и својата харизма. Уште од првото појавување на сцената, многумина му предвидеа успешна кариера.

Со неговата изведба на „Бато“ од македонската поп пејачка Калиопи го воодушеви жирито, но самата и Калиопи.

Букле периодов е во Будва каде што има настапи, а на eден настап на сцена се појави и малиот Љуба.

Тие заедно ја отпејаа песната „Бато“, а дел од изведбата Калиопи ја сподели на Инстаграм.

https://www.instagram.com/p/Bm5t1yYFF1v/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_loading_state_control

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -