fbpx
17.8 C
Skopje

Каракамишева ја прашува власта: Зошто ви требаат пари за референдум ако сте сигурни дека сте на вистинскиот пат

АКТУЕЛНО

Прашање до власта – зошто ви требаат пари за референдум и за пропаганда ако сте сигурни дека сте на вистинскиот пат кој ќе ја донесе државата во развој и прогрес?

Нели добриот глас надалеку се слуша и без пари?

Или вие знаете, сигурни сте дека носите многу лош глас, па правите камуфлажа и ЛАГИ за многу пари!

Ја’зк да ви се!, ова прашање на својот Фејсбук профил и го постави професорката Тања Каракамишева на власта, нагласувајки дека ако се сигурни дека се на вистинскиот пат не им се потребни пари за референдум и пропаганда.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -