7.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Милошоски до Камбовски: Милошевиќ не ти е веќе достапен на телефон

Антонио Милошоски, единствен од 120. пратеници во сегашниот собраниски состав што јавно најави дека ќе го бојкотира референдумот за договорот Заев-Ципрас, му реплицира на бившиот претседател на МАНУ, Владо Камбовски, според кој секој што ќе организира бојкот на плебисцитот може да биде кривично гонет.

„Погазен е Уставот, референдумот е незаконски, Владата прави кривично дело со трошење средства за кампања, а за бранителот на вербалниот деликт и слугата Јернеј на оваа @VladaMK било казниво што ќе #Бојкотирам и организирам.

Професоре, Милошевиќ одамна не ти е достапен на телефон!“, му порала преку „Твитер“ пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи на Македонија на министерот за правда во Владата на Анте Марковиќ во некогашна СФР Југославија.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -