fbpx
7.8 C
Skopje

А1on ВО ЖИВО: ЗАЕВ ГО ИСПОЛНИ ВЕТУВАЊЕТО: Започна поставувањето на бројчаникот на Порта Македонија

АКТУЕЛНО

Порталот А1он објави видео во живо од пред Порта Македонија каде во моментов се поставува бројчаникот кој премиерот Зоран Заев го вети во предизборието.

Како што пишува порталот вечерва работници придружувани од полициско обезбедување заваруваат и бушат на градбата која е дел од проектот „Скопје 2014′. Според она што го ветуваше Заев, украдените народни пари ќе бидат вратени во државната каса, а бројчаникот на Порта Македонија ќе го регистрира тековниот биланс.

Она што е многу интересно е што поставувањето на овој бројчаник доаѓа само ден пред одлучување на апелација за жалбата на екс премиерот Груевски кој беше осуден на 2 години казна затвор.

 

 

ИЗВОР + ВИДЕО: А1он.мк – ОВДЕ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -