fbpx
11.8 C
Skopje

Нема бесконечни колони на автомобили: Данскиот премиер го пречека Макрон со велосипед (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Додека во одредени европски држави уште важи правилото дека делегациите предводени од премиери на други држави се пречекувани според однапред утврден протокол, со поголеми безбедносни мерки од вообичаените, како и со зголемено присуство на автомобили во кои се возат телехоранители и полициски службеници, во Данска премиерот покажа пример како треба да се пречека еден премиер на друга држава на поинаков начин.

Имено, Данскиот премиер го пречека претседателот на Франција Емануел Макрон на велосипед. Од она што може да се забележи на видеото е дека нема застој на сообраќајот, ниту пак било каков официјален пречек. За овој убав гест на Данскиот премиер, Макрон му се заблагодари со доделување на поклон, кој нема да ви го откриеме, туку ќе оставиме да погледнете сами во видеото што следува во продолжение.

 

Bravo, Lars Løkke 🙂

Evo kako premijer Danske dočekuje predsednika Francuske 🙂 Nema beskonačnih kolona skupocjenih automobila 🙂 Kapa dole za Lars Løkke

Posted by Biciklistički Kutak Banja Luka on Wednesday, August 29, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -