7.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Саше Политико: Родителите на малиот Марко треба да бидат казнети

Пишува Саше Ивановски – Политико, новинар, основач и сопственик на Мактел.мк

“Да оставиш 12 годишно дете да плива 9 саата во ладно езеро со бранови е родителска негрижа и родителите треба да бидат казнети

За среќа се заврши добро за малиот Марко.

Но неговото срце доживеало невиден напор денеска, цели 9 часа огомен напор, за среќа детенцето го преживеало овој ужасен потфат.

Кога ќе порасне, Марко за жал ќе има проблеми со зглобовите и со зголемено атрофирано спортско срце. Како поранешен фудбалер кој играше 10 години фудбал од најмлади години и јас ги имам тие проблеми.

Да оставиш 12 годишно дете да плива 9 саата во ладно брановито езеро е лудачки потфат.

Тие родители што дозволиле нивното дете да го прави ова треба да бидат казнети.”

Целиот текст на Мактел

Извор: Букефал

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -