14.8 C
Skopje
Tuesday, April 16, 2024
Платено политичко рекламирање

ФОТО: Ова се сестрите на Северина – воопшто не личи со нив

За атрактивната пејачка Северина Којиќ скоро сѐ се знае. Пејачката често објавува детали од приватниот живот на социјалните мрежи.

Меѓутоа, малкумина знаат дека Северина има две сестри – Маријана која живее во Белград и Зденка која е во Хрватска.

Пејачката избегнува да се фотографира со сестрите и тоа да го објавува на интернет.

Пред неколку години, Маријана се најде во центарот на медиумското внимание, заради спорно земјиште во Сплит, за кое водела битка со познатиот хрватски играч и тренер, Игор Штимец.

Маријана е мажена и многу врзана за својот внук Александар, синот на Северина.

-Северина и јас немаме ист карактер, а и зошто да имаме. Но, она во што длабоко верувам е дека имаме исто воспитување и немаме националистички поглед во однос на нашата околина – рекла Маријана во едно интервју.

Поради венчавката со Игор, Северина не разговара со својата сестра Зденка.

-Не го поддржувам сето ова, Србите против нас воделе вооружена војна, нѐ угнетуваа 50 години, а сега водат психолошка војна. Мојата сестра е растена во хрватско и морално, римокатоличко семејство, од татко Хрват, мајка Хрватка, но нејзиниот живот го презема менаџерска машинерија. Таа има планетарна слава, но сигурно има тажен живот. Се молам за нејзино здравје и среќа – рекла постарата сестра на Северина.

Ова е Зденка:

Вака изгледа Маријана:

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави