fbpx
8.8 C
Skopje

Ако саката да знаете како изгледал Аца Лукас пред 20 години погледнете го неговиот син од првиот брак (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Пејачот Аца Лукас со првата сопруга Светлана има две деца, ќерката Милјана и синот Лазар.

Иако не сака да се експонира во јавноста Лазар до сега се има појавувано во неколку спотови на својот татко.

Неговиот син секојдневно ги собира симпатиите на неговите фанови, бидејќи многу наликува на него.

Па по тој повод веднаш се огласија и фановите: „Ако не се сеќавате како личел Лукас пред 20 години, погледнете го неговиот син“, „Сигурно го праќа на настапи кога е болен“, „Како една мајка да ве родила вас“, се само дел од коментарите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -