fbpx
-1.2 C
Skopje

Ахмети: Не сум клучот за нова Влада, сите опции се отворени

АКТУЕЛНО

Претседателот на ДУИ Али Ахмети по средбата со претседателот на државата Ѓорге Иванов рече дека разговарале за тоа како да се стигне до здраво парламентарно мнозинство како и за политичката ситуација во моментов.

Претседателот на ДУИ истакна дека тој не е клучот за нова Влада и изјави дека сите опции се отворени бидејќи се уште немаат никаков заклучок во внатрепартиските разговори во ДУИ.

На новинарско прашање дали се уште не го признава Иванов како Претседател, Али Ахмети одговори дека сега делувал со мозок, а тогаш со срце.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -