fbpx
8.8 C
Skopje

Лепа Брена и Жика Јакшиќ во полиција за кражбата кај Саша Поповиќ – цела естрада на испрашување

АКТУЕЛНО

Директорот на Гранд, Саша Поповиќ пред неколку месеци се најде на мета на крадци. Од неговиот дом беа изнесени 10 000 евра и вреден накит.

По тој повод, уапсен е Војислав Стојиќиќ, синот на починат полициски генерал, за кој се сомнева дека учевствувал во кражбата.

Домот на Поповиќ и неговата сопруга, Сузана Јовановиќ се наоѓа на Бежаниска коса, а важи за еден од најлуксузните домови во тој дел.

Откако во август беше уапсен синот на првиот човек на Бирото за јавна безбедност, за кражбата кај Саша Поповиќ, сега полицијата ја вика цела екстрада на сослушување за кражбата во домот на директорот на Гранд, каде крадецот точно знаел што земал.

Ќе бидат испитани дури и Лепа Брена, нејзиниот сопруг, како и другиот директор на Гранд, Жика Јакшиќ.

Ќе бидат повикани многу пејачи за кражбата која се случи додека Саша беше во Опатија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -