12.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

ВИДЕО: Кој ќе добие нокаут – Џоуша или Кличко

На 29 април на „Вембли“ ќе се одржи пресметката помеѓу Владимир Кличко и Ентони Џошуа. Тие ќе се пресметаат за светската титула во верзија ИБФ во тешка категорија, каде титулата ја брани Џоуша, а Кличко ја загуби по поразот од Тајсон Фјури.

„Ќе се пресметам со најдоброто од Владимир. Верувам дека ова ќе биде мој натпревар за „златен медал“ иако многу луѓе мислат дека е прерано и требало да чекам за оваа пресметка“, вели Џоуша.

На средбата ќе има 90.000 фанови, а милииони луѓе го следат натпреварот на ТВ екраните. За Кличко тоа ќе биде можност по трет пат да стане светски шампион.

„Овој натпревар ќе биде на најголемата сцена каде некогаш сум боксирал. Мислам дека натпреварот доаѓа во вистинско време. За неколку години, тој ќе биде премногу добар, а јас премногу стар. Посакувам по трет пат да станам светски шампион“, изјави Кличко.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави