fbpx
9.8 C
Skopje

ФОТО: Наумче Мојсовски со маица „излези „ЗА“ Европска Македонија“

АКТУЕЛНО

Македонскиот ракометар Наумче Мојовски е еден од низата ракометари кои беа водачи и претставници на македонската ракометна репрезентација, човек кој храбро и со срце играше за Македонија.

Она што е интересно е што во овој период многу јавни личности ќе се определуваат, или веќе се определни и јавно даваат поддршка за или против референдумот и прашањето за кое сите Македонци ќе мора да се изјаснат: Дали сте за ЕУ и НАТО со прифаќање на договорот за името?

На веќе на социјалните мрежи кружи фотографија на Мојсовски носи маица „ЗА“, а целокупната јавност се прашува дали неговиот став по однос на ова прашање е позитивен односно дали македонскиот ракометар дава поддршка за влез во ЕУ и НАТО со прифаќање на договорото за името?

Дел од граѓаните се револтирани и веќе ја споделуваат фотографијата, а некои од пораките гласат вака: За вас, повеќе нема место во македонската репрезентација и македонскиот спорт!

За вас, повеќе нема место во македонската репрезентација и македонскиот спорт !

Posted by Ангела Тасева on Friday, September 7, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -