fbpx
7.8 C
Skopje

Ќерката на Борис Трајковски порасна во вистинска убавица, а поради една фотографија и вие ќе бидете горди на неа

АКТУЕЛНО

Нема човек што не се сеќава на македонскиот претседател Борис Трајковски кој беше миленик на целата нација.

Трајковски животот трагично го загуби во авионска несреќа на 26 февруари 2004-та година, а зад себе ги остави своите две малолетни деца Сара и Стефан како и сопругата Вилма Трајковска.

По неговата смрт семејството се повлече од јавноста, а малкумина знаат што прават и каде се неговите деца.

Неговата ќерка денеска е горда на својот татко и живее во Њујорк од каде често објавува фотографии.

Особено една од фотографиите ќе ве потсети на неизмерната љубов кон нејзиниот татко, погледнете.

Извор: Курир

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -