fbpx
11.8 C
Skopje

Заев: Тоа што не може да не убие, ќе не направи посилни

АКТУЕЛНО

Откако претседателот на државата Ѓорге Иванов не му го довери мандатот за состав на Влада на лидерот на СДСМ Зоран Заев и истиот побара 61 пратенички потпис како гаранција за доверување на мандатот на лидерот на опозицијата, Зоран Заев со реакција се огласи на својот Фејсбук профил.

„Веројатно и тоа е со причина…Постојано потешкиот пат за нас. Не било лесно да се сруши режим со пенкало и глас. Тоа што не може да не убие, може само посилни да не направи“, напиша Заев.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -