fbpx
6.8 C
Skopje

Северина со нов спот – повторно копија (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Популарната хрватска пејачка, Северина, го објави видео записот за нејзината нова песна „Као“, која беше најавувана како една од најдобрите и најубавите балади во нејзината музичка кариера.

Но веднаш по објавувањето на видеото наиде на критики. Имено, нејзините фанови забележале дека видеото е копија од спотот на Адел, за песната „When We Were Young“.

Сепак како што е запознаена и јавноста ова не и е прв пат на Северина да ископира видео запис. Спотот за „Секунде“ како што добро знаеме е бледа копија на „We found love“ од Ријана.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -