fbpx
18.8 C
Skopje

12-годишно момче се бори за живот: Пронајдено во бесознание на патот Охрид-Ресен

АКТУЕЛНО

Во текот на вчерашниот ден, нешто пред 16.00 часот на регионалниот пат Охрид – Ресен било пронаденот 12 годишно момче во безсознание.

Момчето е пронајдено околу 15.45 часот кај м.в.Буково, на регионалниот пат Охрид-Ресен, а истото било во безсознани. Веднаш лицето било пренесено во Медицински центар Битола, од каде, поради сериозноста на повредите, било пренесено во Ургентен центар Скопје во животно загрозувачка состојба.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, како тоа лицето завршило тамо и кои се причините.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -