10.8 C
Skopje
Friday, April 19, 2024
Платено политичко рекламирање

ВИДЕО: Повторно ескалира ситуацијата во Доњецк – Украина гранатираше и ноќва

Ниту изминатата ноќ не помина мирно во Доњецк откако украинските сили гранатираа од ракетниот систем „Ураган“.

Според информациите во последните напади загинале 2, а се повредени 17 лица од кои голем број на цивили.

Ситуацијата во Донбас ескалираше повторно во понеделник, а двете страни, про руските сепаратисти и властите во Украина се обвинуваат за нарушвање на примирјето.

Министерството за одбрана на Украина утрово информираше дека нивните сили, метар по метар, чекор по чекор херојски напредуваат.

 

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави