fbpx
2.8 C
Skopje

ВНИМАВАЈТЕ: Вибер апликацијата прелесна за хакерски напади

АКТУЕЛНО

Виберот го користиме сите, но оваа супер алатка за комуникација има и свои маани кои мора да ги знаете.

Дали знаевте дека сите пораки, повици и фотки кои ги праќате на Вибер, многу лесно можат да се украдат и преслушаат? На Интернет има бесплатни програми кои го нудат тоа.

Затоа, на Вибер треба да се користат само основни пораки на комуникација и да се водат едноставни разговори.

Ни телефонските повици не се лишени од овој проблем, но се далеку посигурни.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -