fbpx
2.8 C
Skopje

Во грабеж олеснете фирма во Тетово за 100.000 евра

АКТУЕЛНО

Во ПС – Тетово во текот на вчерашниот ден е пријавена тешка кражба од локална фирма која останала покуса за 100.000 евра.

Пријавено е дека на 29/30.01.2017 година во Тетово во фабрика за мебел лоцирана на излезот од градот кон Гостивар непознат сторител на засега непознат начин влегол во фабриката, со дупликат клучеви го отворил долниот дел од дводелна метална каса која се наоѓала во една од канцелариите и одзел сума на пари од околу 100.000 евра по што го напуштил местото на настанот.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Тетово. Се превземаат мерки за пронаоѓање на сторителот како и целосно расчистување на случајот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -