fbpx
2.8 C
Skopje

КОНТЕ ПОЛУДЕ: Го крена својот помошник и ја полуде публиката! (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Тренерот на Челси, Антонио Конте, на денешниот натпревар помеѓу неговиот тим и Арсенал, во еден момент се „истури“ врз неговиот помошник, буквално, кревајќи го од стол и посочувајќи му ги грешките во тактичката поставеност на играчите на Челси.

Еве како изгледаше бесната реакција на тренерот на Челси:

https://www.facebook.com/chelseafc.mk/posts/10155120032914614

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -