5.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

(ВИДЕО) За прв пат објавено: Каде беше и што правеше Хабиб по победата над Конор

Хабиб Нурмагомедов е главна тема во последните десетина денови, откако успеа да го совлада Конор Мекгрегор во борбата за титулата во УФЦ, а веднаш потоа дојде и до масовна тепачка помеѓу тимовите на двете страни.

Првото што го кажа Русинот по влегувањето во соблекувалната, каде што беше една од камерите чиј видео запис сега протече во јавноста, беа зборови упатени на сметка на Мекгрегор.

-Ви реков дека е „тапкарош“, тоа се првите зборови на Хабиб по влегувањето во соблекувалната кај својот тим. А набрзо потоа објасни и дека немал намера ситуацијата да излезе надвор од контрола.

На тоа само му одговорија: „Океј е, без галје“

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -