30.8 C
Skopje
Thursday, July 25, 2024

ВРСКАТА ЌЕ ПУКНЕ: Трите хороскопски знаци кои ќе се разделат до крајот на октомври

Скршеното срце е една од оние работи во животот низ кои треба да поминеме за да го започнаеме чувството на губиток и да научиме да го цениме она што го имаме. Во октомври, некои хороскопски знаци ќе се најдат пред љубовни искушенија.

Скропија

Скорпиите најчесто сами на себе си го кршат срцето иако е многу полесно блоката да му се даде на друг. Работите кои ќе ви се случуваат на почетокот на февруари ќе предизвикаат лутина и ќе го сипувате вашиот отров буквално насекаде. Ако не ја зауздате својата деструктивна енергијанавреме, може да се случи поголема штета поради која на крајот вие најмногу ќе патите.

Позитивната страна на вашата деструкција најверојатно е моќта нарегенерација, Не е точно дека губитоците не се корисни. Тие можат многу да ве научат ако се поставите паметно. Свртете ја секоја промена во ваша корист и дочекајте ја пролетта посреќни од било кога.

Близнаци

За сите Близнаци доаѓа месец на размислување на начинот на кој пристапувате кон љубовта и врските. Близнаците ќе се откажат од своите лоши навики на барање на сопствениот лик во партнерот и конечно ќе се соочат сами со себе. Овој знак толку добро се проектира сам себе на другите луѓе што се чини дека кога ќе се заљубат почнуваат да го менуваат својот живот поради другата личност, Но, оваа навика често не ги дава најдобрите резултати во љубовта.

Близнаците конечно ќе научат да се натпреваруваат со сами себе и ќе научат некои лекции на тежок, односно болен начин. Но, имајте на ум дека вашата сродна душа ве чека, дури и ако тоа не се случи во блиска иднина.

Вага

Од 2 до 27 октомври, ќе бидете позборлести од вообичаено. Сепак, внимавајте на договорите, преговорите или потпишувањата, бидејќи постои можност да не ви се познати сите детали. Во деновите околу 13 октомври, некој ќе ве повлече да донесете одлука или да преземете активност што не ви била планирана.

Што се однесува до љубовниот живот, комуникацијата со партнерот ќе е поактивна, од било која причина. Можно е вашиот партнер/ партнерка да има потреба што треба да биде завршена со ваша помош, па време е да се вклучите.

поврзани објави

Последни објави