32.8 C
Skopje
Tuesday, July 16, 2024

60 членови на Исламската држава завршија во затвор во Анкара

Уапсени се 60 лица во Турскиот град Анкара, за кои турската полиција се сомнева дека се членови на Исалмска држава, пренесуваат француските медиуми.

Како што медиумите наведуваат, уапсените се главно странски државјани.

Откако претходно се случи масакар во ноќен клуб, за кој одговорноста ја презеде ИД турската полиција ја зголеми контролата за безбедноста на повисоко ниво, пишуваат француските медиуми, повикувајќи се на турските медиуми.

поврзани објави

Последни објави