10.8 C
Skopje
Friday, April 19, 2024
Платено политичко рекламирање

ВМРО-ДПМНЕ со остра осуда за говорот на омраза на социјалните мрежи

Вчера на социјалните мрежи се појави фотографија, на која претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски е покажан како мртов човек во мртовечки ковчег.

Од ВМРО-ДПМНЕ велеат дека сраминиот говор на омрза од страна на членови и активнисти на СДСМ треба најострто да биде осуден и санкциониран.

„СДСМ во моменти на длабок очај, соочувајќи се со поразот кој им го нанесоа граѓаните, посакуваат нечија смрт само за да си ги задоволат сопствените потреби на гнев и омраза. ВМРО-ДПМНЕ го осудува ваквото некролошко однесување на членовите на СДСМ и очекуваме дека во најбрз можен рок ќе реагираат институциите“, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -spot_img

Последни објави