24.8 C
Skopje
Sunday, May 19, 2024
spot_img
spot_img

Терористите дигнаа во воздух гасовод во Сирија

Терористите го дигнаа во воздух гасоводот во сириската порвинција в Дамаск, соопштуваат од агенцијата ,,САНА“ потприајќи се на извор од Министерството на енергетика.

Експлозијата на гасоводот кој ги снабдува со електрична енергија станицата „Ел Насери“ се случило во подрачјето на Џируд. И е наведено дека таа е исфрлена од строј.

Ова е уште една од низата напади на терористите во главните објекти во Сирија.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави