3.8 C
Skopje
Wednesday, November 29, 2023

ВИДЕО: Цепелинот на Лазаров – Манасков прогласен за најдобар гол на Мундијалот во Франција

Светската ракометна федерација, ИХФ денес го објави видеото од 10 најубави голови постигнати на ракометниот Мундијал, а сосема заслужено на прво место се најде цепелинот на Дејан Манасков и Кирил Лазаров.

Покрај ова признание, капитенот на Македонија, Лазаров беше прогласен и за најдобар стрелец со 50 постигнати голови. Ова за Кире беше второ вакво признание, откако првото го доби на Мундијалот во Хрватска во 2009 година.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -