fbpx
18.8 C
Skopje

Страшна сообраќајка во Дојран: Мотор „Кавасаки“ се заби во автомобил

АКТУЕЛНО

На 23.10.2018 година во 18.20 часот на регионалниот пат Стар Дојран-Нов Дојран се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Поло“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Ж.С. (24) од село Фурка, дојранско и мотоцикл „Кавасаки“ без регистарски ознаки, управуван од И.Т.(27) од Нов Дојран.

Во незгодата со повреди се здобил мотоциклистот И.Т., кој со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Здравствен дом Гевгелија, а потоа префрлен во комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -