fbpx
21.8 C
Skopje

Турски возач на камион со грузиска национална ознака се обидел да ги измами нашите власти, но не успеал

АКТУЕЛНО

Граничните власти во Македонија повторно имаа „успешен“ ден откако спречија незаконски државата да ја напушти шофер на камион од Турција.

На 23.10.2018 година во 22.30 часот на Граничен премин „Деве Баир“, при редовна контрола, полициски службеници констатирале дека А.Ч.(56) од Република Турција, кој управувал товарно возило „Даф“ и приколка со грузиска национална ознака, на увид доставил фалсификувани меѓународни зелени карти за осигурување од автоодговорност.

Лицето било лишено од слобода и предадено на полициски службеници од Полициска станица Крива Паланка за понатамошна постапка.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -