3.8 C
Skopje
Sunday, December 3, 2023

ВИДЕО: Маестро Несторовски за водство на Палермо

Моментално еден од најдобрите наши фудбалери, Илија Несторовски, ги освојува срцата на навивачите на Палермо. Во моментот се игра второто полувреме од натпреварот меѓу Палермо, каде што настапува и нашиот репрезентативец и Кротоне, а домаќините ја имаат предноста на натпреварот, благодарение токму на фантастичниот Несторовски.

Овој погодок беше 9. за нашата фудбалска звезда во италијанската Серија А, а покрај овие голови тој има забележано и три асистенции. Тој на листата на нај-стрелци во Серија А се изедначи со големите имиња на светскиот фудбал, како Хамшик, Фалке и Бернардески.

Останува уште цело полувреме од овој натпревар, па до крајот на мечот можеби ќе видиме уште едно ремек дело од Несторовски.

http://www.dailymotion.com/video/x5aosud_ilija-nestorovski-goal-hd-palermo-1-0-crotone-05-02-2017-hd_sport

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -