Договорот од Преспа ратификуван во грчкиот парламент: Заев му честиташе на Ципрас на Фејсбук (ФОТО)

0
2
Зоран Заев Ципрас Грција Македонија Спор за Име

Откако денеска беше ратификуван Договорот од Преспа и во грчкиот парламент, со честитка до Ципрас на социјалните мрежи се огласи и македонскиот премиер Зоран Заев.

Еве што напиша тој на својата официјална фејсбук страница:

Честито мој пријателе Алексис Ципрас, заедно со нашите народи испишавме историска победа. Нека е вечен Договорот од Преспа, нека се вечни мирот и прогресот на Балканот и во Европа.

Честито мој пријателе Алексис Ципрас, заедно со нашите народи испишавме историска победа. Нека е вечен Договорот од…

Posted by Zoran Zaev on Friday, January 25, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here