8.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Груби до Зекири: Домашните проблеми не можеш да ги решиш покажувајќи со прст кон соседот

Пратеникот и организациски секретар на ДУИ, Артан Груби не му остана должен на потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири за коментарот на нивните можни консензуални кандидати за претседател на државата.

– Една наша поговорка вели дека детето кажува сѐ што се случува дома. Домашните проблеми не можеш да ги решиш покажувајќи со прст кон соседот, напиша на Фејсбук Груби алудирајќи на Зекири, пренесува порталот Курир.

Çka ka shtëpia, tregon fëmija, thotë gurra jonë popullore. Problemet që ka shtëpia nuk i zgjidh dot duke drejtu…

Posted by Artan Grubi on Friday, January 25, 2019

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -