8.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Мицкоски на дебата на МТВ со новинарите од националните телевизии

МТВ во понеделник во 20.15 часот организира двочасовна дебата каде гостин ќе биде лидерот на опозицијата Христијан Мицкоки со новинари од националните телевизиски медиуми.

Се очекува да се разговара за економијата, за името, двојазичноста.

Во центарот на вниманието ќе бидат изборите, претседателски и можните предвремени како и други актиелни прашања. Во минатото Христијан Мицкоски два пати го повикуваше премиерот Заев на дебата, тој во двата наврата одбиваше да дебатира со Мицкоски.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -