4.8 C
Skopje
Friday, February 23, 2024

Мицкоски: Покрај национална, ни претстои и економска катастрофа, затоа потребни се избори

Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги, порачува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски објавувајќи видео на својот Фејсбук профил.

„Македонија оди во погрешна насока.

Покрај национална ни претстои и економска катастрофа, затоа потребни се избори.

Народот да одлучи. Избори.

Нека изгрее зората на слободата“-напиша Мицкоски.

Видео спот

Економијата тоне. Владата ништо не работи и само повторува лаги.Македонија оди во погрешна насока.Покрај национална ни претстои и економска катастрофа, затоа потребни се избори.Народот да одлучи. Избори.Нека изгрее зората на слободата.

Posted by Hristijan Mickoski on Sunday, February 10, 2019

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -