fbpx
17.8 C
Skopje

Го прогласија за најдобар актер, но неговото паѓање на сцената е тоа што ги одбележа Оскарите (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Рами Малек имаше мала незгода откако ја прими статуетката за Најдобар актер за улогата во филмот „Bohemian Rhapsody“ на Оскар 2019.

Моментот кога 37-годишниот актер падна од сцената беше документиран со видео и фотографии, кои денес кружат низ сите светски медиуми.

Кратко по падот, Рами беше прегледан од страна на медицински тим.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -