fbpx
14.8 C
Skopje

Нашата гордост Антониа Гиговска повторно распали, овој пат со песна од Шакира (Видео)

АКТУЕЛНО

Антониа Гиговска, македонката со ангелски глас која го освои жирито во Пинкове Ѕвездичке, но и целиот Балкан со изведба на песната „Ако згрешам, нека изгорам“, во своите настапи била секогаш брилијантна, а нејзиното појавување на сцена говори дека станува збор не само за вистински талент за пеење, туку и за харизматична девојка.

Како аргумент на ова е нејзинит настап во истото шоу, кога имаше прекрасна изведба на песната Whenever, Wherever од Шакира. За време на нејзиниот настап, уште во првите секунди таа доби огромни пофалби од жирито, кое ја коментираше нејзината изведба, додавајќи „браво“. Личи на Џенифер Лопез, рече Гоца Тржан, како член на жирито.

Погледнете го овој прекрасен настап на нашата македонска гордост:

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -