Дуел на векот: Ја пееше „Судбо моја“, Шабан не издржа, побара да пеат цела вечер, а побара и мезе и нешто за пиење

0
2
Saban

Сузана и Слаџана Васиќ или таканаречените популарни „Барбики“. За многумина непознати, но за жирито на Гранд продукција и за оние кои го следат ова шоу, овие две имиња значат многу. Тоа се всушност сестри близначки кои се покажаа во неверојатно издание на ова шоу. Но, во еден од нивните дуели, тие наидоа на Биљана Сулимановиќ, на која никој не остана рамнодушен, па ниту кралот на народната музика, легендарниот Шабан Шаулиќ.

Во овој нивни дуел, Биљана Сулимановиќ настапи со две песни во баражот, а тоа се песните „Судбо моја“ и „Јано мори“. При изведбата на овие песни, жирито беше неодлучно за кого да гласа бидејќи навистина сите беа извонредни, но сепак на крајот Биљана победи. Шабан Шаулиќ беше импресиониран од изведбата на ова 18. годишно девојче, по што побара мезе и побара од Саша Поповиќ да испеат уште една песна бидејќи како што вели тој, ужива во тоа што го слуша.

Погледнете го ова видео (моментот од 10 минута до крај)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here