fbpx
22.8 C
Skopje

Oва се мајсторите од Прилеп кои со 20 денари добија 1,7 милиони денари (ФОТО)

АКТУЕЛНО

Мики Ристески и Илчо Талевски од Прилеп се мајсторите кои викендов со 20 денари успеаа да погодат 21 утакмица, што им донесе добивка од неверојатни 1,7 милиони денари.

Последниот пар на ливчето бил Клуж-Сепси, натпревар од романската Прва лига, кој заврши со победа на домаќинот од 1:0, доволно за Мики и Илчо да стигнат до оваа висока сума.

Браво мајстори! Да се трошат за добро!

Posted by Miki Risteski on Monday, March 4, 2019

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -