3.8 C
Skopje
Sunday, December 3, 2023

Најнова вест: „Ѕвездите на Гранд“ нема веќе да се снимаат

Снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ засега се откажува, одлучил директорот на продукцијата Саша Поповиќ.

Оваа одлука доаѓа поради смртта на Дивна Карлеуша, која покрај тоа што е мајка на Јелена, член на жирито, беше и лична пријателка на Поповиќ.

Снимањето на музичкото шоу ќе продолжи по неколку недели, а како што пренесува српски „Курир“, на местото на Јелена Карлеуша како дел од жирито и тренер на натпреварувачите, ќе биде поставена замена. Кој ќе ја заменува Карлеуша засега не е познато.

Пејчаката некое време нема да се појавува во јавност. Но, и покрај пишувањата на одредени медиуми, сепак други пак наши колеги од Србија пишуваат дека Саша веќе има најдено замена за Јелена и дека популарното музичко шоу ќе продолжи да се снима исто како досега. Саша Поповиќ важеше за близок пријател на Шабан Шаулиќ, но и на мајката на Јелена Карлеуша.

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -