23.8 C
Skopje
Thursday, June 13, 2024

Дали е ова потег на вистински маж: Душко ја оставил Карлеуша сама

Само два часа откако допатувал од Кина каде игра фудбал, сопругот на Карлеуша чија мајка почина, седна во автомобил и замина од домот во Дедиње.

Српските медиуми дознаваат дека тој сите обврски околу погребот ги презел на себе за да и помогне на Карлеуша која е скршена.

Дивна почина на 61. година по долга и тешка болест.

Се ја потсетува на неа: После погребот на мајка и Дивна, Јелена ја напушта Србија

Јелена Карлеуша, која во неделата 3 март остана без мајка и Дивна, реши после погребот на некое време да се тргне од Србија.

Јелена со сопругот, Душко Тошиќ ќе отпатува во Кина, каде тој во моментов живее поради ангажманот во тамошнишот фудбалски клуб Гуанжу.

поврзани објави

Последни објави