11.8 C
Skopje
Sunday, April 14, 2024
Платено политичко рекламирање

Со камион „Ман“ удрил жена во Петровец – епилогот непосакуван

Вчераутро во село Петровец, скопско, товарно возило „Ман“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Ѓ. (42) од село Катланово, скопско, удрило во пешакот Р.К. (72) од село Петровец.

Од ударот Р.К. се здобила со тешки телесни повреди и со возило на Итна медицинска помош била пренесенa во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Околу 12.30 часот таа им подлегнала на повредите.

Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

поврзани објави

- Advertisement -

Последни објави