Властите го затворија кафулето во кое се служеше кафе во бикини (ВИДЕО)

0
2

Властите во Калифорнија го затворија кафулето во кое шанкерките служеа кафе облечени само во бикини.

Кафулето ја загуби лиценцата откако локалните власти на градот Американ Кенјон изгласаа дас е затвори , зашто наликувал на клуб за возрасни.

Кафулиња од истиот бренд беа отворени на повеќе места во Сан Франциско и околината , а во нив девојките биле облечени само во бикини или во долна облека , често и провокативна.

Токму облеката на девојките станала проблем , откако голем број граѓани се пожалиле во градската управа.

Сопственикот на Ботомс Ап кафулињата Нејт Вилсон вели дека ќе го пресели бизнисот на друго подрачје , а градските власти постапиле незаконски.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here