Ова е мајката која ја изгладнувала ќерката во стан во Москва (ВИДЕО)

0
2

47-годишната Ирина Гарешченко е мајка на девојчето Могли, како што медиумите го нарекоа 5-годишното девојче од Москва кое властите го спасиле од станот полн со измет и инсекти, денеска се појави пред судот и одреден ѝ е 2 месеци притвор.

Грашченко се суди поради обид за убиство на малолетно лице кое биле во беспомошна состојба.

Мајката монструм на сослучувањето изјавила дека целата ситуација околу нејзината ќерка и не а е провокација. Упорно тврдела дека не направила ништо да го загрози животот на ќерката.

-Таа беше во добра состојба, не знам што се случило. Може да е ова нечија пропвокација. Сакам да објаснам, но морам прво да влезам во станот…Не сум го видела заклучокот на докторот, сакам да објаснам што се случило – рекла мајката.

Видеото погледнете го ОВДЕ

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here