Макфакс со анкета: Силјановска Давкова во тесно водство пред Пендаровски

0
1
Силјановска

Во анкета спроведена од истражувачкиот центар на Макфакс кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова води со 40,6 % од гласовите пред кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски кој има 36,9 % од гласовите.

Целосните резултати од анкетата можете да ги погледнете тука.

Треторангиран според гласачите е кандидатот Блерим Река, кој е даелку зад нив со 4,7% од гласовите. 17,7% од гласачите се изјасниле дека нема да гласаат за никој од кандидатите за претседател на државата.

Целосните резултати погледнете ги ОВДЕ, извор Макфакс

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here