fbpx
22.8 C
Skopje

Иновативен потег: Судија на фудбалски натпревар носеше микрофон (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Интересна иновација беше извршена во австралиската А лига – Џаред Гилет, главен судија на натпреварот меѓу Бризбејн и Сиднеј Вондерерс носеше микрофон со себе.

Според австралиски медиуми, се што зборуваше тој е снимено и подоцна емитувано на телевизија.

Видеото е објавено и на ЈуТјуб по звршувњето на натпреварот.

Во него се поместени и реакции за ВАР технологијата, реакции за головите и за другите ситуации.

Извор: Курир

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -