fbpx
17.8 C
Skopje

Врие полиција низ Скопје, во тек е голема полициска акција – Центар, Чаир и Партизанска

АКТУЕЛНО

Во тек е голема полициска акција во Центарот на Скопје, а акцијата против дивите тркачи според сознанија на Centar.mk се спроведува во Чаир и долж Партизанска.

Исто така полицијата спроведува сеопфатна контрола на сите прекршители на сообраќајот.

Големата акција на МВР наиде на силна поддршка кај скопјани поради тоа што се работи на постојана безбедност во сообраќајот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -